Plastové okná

Plastové okná sú v dnešnej dobe najpoužívanejším typom okien, vyznačujú sa jednoduchou konštrukciou, uhladeným a moderným dizajnom a nízkou cenou.

Široká paleta farieb na výber sa postará o dokonalé farebné zladenie okien so zvyškom interiéru a exteriéru. Plastové okná sú vyrábané z prvotriednych materiálov s dlhou životnosťou, ktoré sú navyše jednoduché na údržbu. Vhodné sú tak na všetky typy objektov.

Perfektná tepelná izolácia zabraňuje únikom tepla z interiéru, výrazným spôsobom tak prispieva k zníženiu účtov za energie.

Vyberte si z ponuky plastových okien WIN-BAU aj vy a získajte okná prvotriednej kvality za najlepšiu možnú cenu!

Plastové okná Gealan
Budova
plastové okná GEALAN 8000
príprava plastových okien

GEALAN 8000

Systém profilov S 8000 IQ je nový výrobok so stavebnou hĺbkou 74 mm,  ktorý spĺňa všetky požiadavky na modernú okennú techniku. Vďaka 6-komorovej konštrukcii má vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti.

Poskytuje účinnú ochranu proti hluku, navodzuje pocit bezpečia a pohodlia pri používaní okna. Systém je naviac mimoriadne stabilný vďaka silným oceľovým výstužiam v zárubni a krídle. Pestrá paleta farieb ponúka rôzne varianty povrchovej úpravy. Aby ste zabránili vzniku plesne, môžete  dodatočne použiť vetrací systém. Veľký a hladký povrch odvodňovacej drážky zjednodušuje údržbu. Výborné tepelno-izolačné vlastnosti pomáhajú nielen znižovať náklady na teplo, ale tiež aktívne prispievajú k obmedzeniu emisií oxidu uhličitého. Profil má klasický tvar so zaoblenými hranami.  Optimálny tvar z hľadiska materiálu chráni prírodné zdroje a životné prostredie.

Výhody
 • Vynikajúca tepelná izolácia vďaka 6 - tim komorám  
 • Vynikajúca stabilita vďaka oceľovým výstužiam v zárubni aj krídle
 • Pestrá paleta farieb ponúka rôzne varianty povrchovej úpravy 
 • Z vonkajšej strany klasický tvar so zaoblenými hranami 
 • Optimálny tvar profilov z hľadiska materiálu chráni prírodné zdroje životného prostredia  
 • Hladký povrch rámu uľahčuje údržbu

GEALAN 8000+

Systém S 8000 IQ plus je unikátny výrobok so stavebnou šírkou 83 mm. Vďaka 6 - komorovej štruktúre sa vyznačuje vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami (Uw = 1,3 W/m2K so štandardnou oceľovou výstužou) a poskytuje ochranu proti hluku. Takto Vám umožní znížiť náklady na teplo.

Veľká šírka zaisťuje zvýšenú odolnosť v rohoch a prispieva tak k vyššej stabilite okna. Silné oceľové výstuže a dodatočné trojsklo zaisťuje perfektnú stabilitu. Okno získava celkovo zaujímavý tvar vďaka  zaoblenej zárubni, zasklievacej lište a zaoblenému krídlu. Hladká vnútorna strana odvodňovacej drážky v zárubni nemá hrany, na ktorých by sa mohol  usádzať prach, čím uľahčuje čistenie tejto časti okna.

Namontovanie vetracieho systému naviac aktívne bráni vzniku plesní v okenných zárubniach.

Výhody
 • Vynikajúca tepelná izolácia vďaka 6 - tim komorám  
 • Vynikajúca stabilita vďaka oceľovým výstužiam v zárubni aj v krídle
 • Pestrá paleta farieb ponúka rôzne varianty povrchovej úpravy
 • Z vonkajšej strany klasický tvar so zaoblenými hranami
 • Optimálny tvar profilov z hľadiska materiálu chráni prírodné zdroje životného prostredia
 • Hladký povrch rámu uľahčuje údržbu
Plastové okná GEALAN 8000+
príprava plastových okien
Plastové okná GEALAN 9000
Práca s plastovými oknami

GEALAN 9000

Dôsledne prepracované konštrukčné detaily kombinovaného systému S 9000 umožňujú doshiahnuť výborný prestup tepla v hodnote Uw = 0,96 W/m2K. Šesťkomorová štruktúra rámu a krídla je zárukou vysokej tepelnej aj zvukovej izolácie.

Nevyhnutnú stabilitu okna S 9000 zaisťuje oceľová výstuž, ktorá je v ráme aj krídle vyrobená z jedného kusu. Inteligentný systém rozmiestnenia tesnenia v 3 úrovniach prispieva k zvýšeniu tepelno-izolačných vlastností. Zvýšená zasklievacia lišta s výškou 26 mm a vyšší tesniaci profil zabraňuje vzniku teplotných mostov na okraji trojskla a priaznivo ovplyvňuje tepelno-izolačné vlastnosti. Dodatočné tesnenie v odvodňovacej drážke pod sklom účinne bráni prenikaniu chladného vonkajšieho vzduchu a priaznivo ovplyvňuje zvukovo izolačné vlastnosti. Vďaka inteligentnému designu je možné skombinovať elegantné a moderné okná. Nízke rámy a krídla umožňujú vytvárať moderné veľkoplošné presklené plochy.

Výhody
 • Vynikajúca tepelná izolácia vďaka 6 - tim komorám starostlivo prepracované konstrukčné detaily systému S 9000 umožňujú dosiahnuť výborný súčiniteľ prestupu tepla v hodnote Uw = 0,96 W/m2K.
 • Oceľ zaisťuje nevyhnutnú stabilitu okna. Prednosťou S 9000 výstuha z jediného kusu oceli v ráme aj krídle
 • Zvýšená zasklievacia lišta s výškou 26 mm a vyšší tesniaci profil zabraňuje vzniku teplotných mostov na okraji trojskla a priaznivo ovplyvňuje tepelno-izolačné vlastnosti
 • Optimálny tvar profilov z hľadiska materiálu chráni prírodné aj životné prostredie
 • Dodatočné tesnenie v odvodňovaciej drážke pod sklom účinne bráni prenikaniu chladného vonkajšieho vzduchu a priaznivo ovplyvňuje zvukovo-izolačné vlastnosti
Plastové okná Prime

PRIME

Okná v systéme PRIME sú exkluzívnou kombináciou dokonalých tepelných parametrov s elegantným klasickým dizajnom a novátorskou technológiou. Navrhnuté so starostlivosťou o životné prostredie, pohodlné používanie a bezpečie použitím najlepších riešení znižujúcich spotrebu energií.

Hĺbka zapustenia 93 mm, jedná sa o najširší systém dostupný na trhu so súčiniteľom izolácie Uf=0,98 W/m2K. 7 komorový profil triedy A z vysokokvalitného bezolovnatého PVC zaisťuje najlepšiu tepelnú a akustickú izoláciu a bezpečné používanie. Trojitý systém tesnenia so stredovým tesnením ideálne chráni pred vlhkosťou a chladom v hmote prefarbená stena profilu vo vonkajších dyhách, to je estetika a stálosť na dlhé roky dokonalé tepelné parametre s charakteristikou zodpovedajúcou nárokom pasívneho stavebníctva

Výhody
 • 7-komorový exkluzívny profil triedy A z vysoko kvalitného bezolovnatého PVC
 • stavebná hĺbka 93 mm, najširší systém na trhu
 • 3 tesnenia
 • kovanie Siegenia Aubi
 • šedé/čierne tesnenie
 • možnosť zasklenia do šírky 48 mm
Plastové okná Prime
Práca s plastovými oknami
Plastové okná Ovlo
Príprava plastových okien
Plastové okná Ovlo

OVLO

Moderná architektúra vyžaduje čím ďalej tým vyššie štandardy. Okná OVLO predstavujú odpoveď na tie najnáročnejšie očakávania. Spájajú v sebe najvyššiu kvalitu prevedenia, estetiku, stálosť, bezpečnosť a pohodlie. Okná OVLO sú vyššou triedou profilov spojených s nesmierne atraktívnou cenou.

6 komorový profil so šírkou zapustenia 80 mm zaisťuje dokonalé tepelné parametre; silný profil so zvýšenou tuhosťou zaručuje väčšiu voľnosť pri navrhovaní konštrukcií okien; panenskú bielu a diamantový lesk profilov zaisťuje vysokokvalitné PVC; jemné zaoblenie dodáva profilu moderný a elegantný vzhľad; odolný voči nečistotám a atmosférickým vplyvom, ľahko sa udržuje v čistote; neutrálne sklo - nevyvoláva efekt tzv. "špinavých záclon"; pri použití trojskla so súčiniteľom U=0.7 Wm2K môžete usporiť až 20% výdajov na vykurovanie; značkový nemecký systém kovania SIEGENIA AUBI zaisťuje komfort obsluhy a vysokú úroveň bezpečnosti; potrebnú tesnosť zaručuje EPDM;

Výhody
 • 6-komorový profil
 • stavebná hĺbka 80 mm
 • kovanie Favorit Si SIEGENIA Aubi
 • o 12 % širší ako norma
 • ekologický, bezolovnatý
 • lepšia tepelná a zvuková izolácia
 • šedé/čierne tesnenie
 • EPDM - materiál, ktorého zloženie a špecifický tvar prevedenia spolu s osadením v špeciálnych drážkach zaručuje optimálnu izoláciu a dlhodobú životnosť - štandardné zasklenie izolačnými dvojsklami v zložení 4/16/4 s koeficientom 1,0 s distančným plastovým termorámikom v šedej farbe, ktorý prerušuje tepelný most a minimalizuje výskyt rosenia - viackomorový podkladový profil - kvalitná plnohodnotná mikroventilácia
 • V štandarde dvojsklo o šírke 24 mm, možnosť trojskla so šírkou 36mm s teplým rámikom TGI a hodnotou U = 0,7 W/m2K (Argón), skvelá tepelná izolácia Uw celého okna 0,93 W/m2K (vhodné použitie pre nízkoenergetické domy), skvelý pomer ceny a parametrov!

Hliníkové okná

Drevené okná

Drevohliníkové okná